SiTIME SIT9001AC-3-25E5
SIT9001AC-3-25E5 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-25E5
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-25E5.pdf
Availability of SIT9001AC-3-25E5
QUANTITY
SIT9001AC-3-25E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-25E5
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-25E5
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-25E5
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-25E5 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-25E5 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-25E5
IDC CABLE - MKC40K/MC40F/MPK40K datasheet.pdf
CONN RECEPT BLOCK 28POS M SERIES datasheet.pdf
PC BOARD 10"X10" 2X PTH/GND 0.1" datasheet.pdf
SIDAC 2CH BI 220/440V 250A DO214 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC PHOTOSENSOR SIDELOOKER datasheet.pdf
RES 198 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf