SiTIME SIT9001AI-2-33E2
SIT9001AI-2-33E2 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-2-33E2
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AI-2-33E2.pdf
Availability of SIT9001AI-2-33E2
QUANTITY
SIT9001AI-2-33E2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-2-33E2
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-2-33E2
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-2-33E2
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-2-33E2 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-2-33E2 Details Description
Related parts for SIT9001AI-2-33E2
RES SMD 2.37K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CABLE DVR 3G HD/SD SDI 16LLP datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHP MULTILAYER LC FILTER 1350MHZ datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
100UF 20V 10X20 105C RAD datasheet.pdf