SiTIME SIT9001AI-3-33E2
SIT9001AI-3-33E2 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-3-33E2
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AI-3-33E2.pdf
Availability of SIT9001AI-3-33E2
QUANTITY
SIT9001AI-3-33E2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-3-33E2
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-3-33E2
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-3-33E2
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-3-33E2 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-3-33E2 Details Description
Related parts for SIT9001AI-3-33E2
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 115 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 2POS W/PIN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf