SiTIME SIT9002AC-03N25DK
SIT9002AC-03N25DK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-03N25DK
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-03N25DK.pdf
Availability of SIT9002AC-03N25DK
QUANTITY
SIT9002AC-03N25DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-03N25DK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-03N25DK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-03N25DK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-03N25DK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-03N25DK Details Description
Related parts for SIT9002AC-03N25DK
INDUCTOR COMMON MODE 21mH T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 16.4KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf