SiTIME SIT9002AC-03N33EK
SIT9002AC-03N33EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-03N33EK
Datasheet Download
SIT9002AC-03N33EK.pdf
Availability of SIT9002AC-03N33EK
QUANTITY
SIT9002AC-03N33EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-03N33EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-03N33EK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-03N33EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-03N33EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-03N33EK Details Description
Related parts for SIT9002AC-03N33EK
RES 82.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE LT HVY HS BLACK 30.5" datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1890MHZ 0603 datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DESRL 6CH 10BIT BLVDS 196LBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf