SiTIME SIT9002AC-08N33EX
SIT9002AC-08N33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-08N33EX
Datasheet Download
SIT9002AC-08N33EX.pdf
Availability of SIT9002AC-08N33EX
QUANTITY
SIT9002AC-08N33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-08N33EX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-08N33EX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-08N33EX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-08N33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-08N33EX Details Description
Related parts for SIT9002AC-08N33EX
TERM BLOCK CODING PROFILE datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 470-710MHZ SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SRL-IN V-OUT 8VSSOP datasheet.pdf
ACCY EVENT INPUT BURNOUT 3PH datasheet.pdf
MODULE SOC RF TXRX W/8051 MCU datasheet.pdf
UMY10-3030 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
INSULATION PIERCING MECH CONN datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 21C P 72" WHT datasheet.pdf
F39-TC5N02 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W CM datasheet.pdf