SiTIME SIT9002AC-13H25DD
SIT9002AC-13H25DD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-13H25DD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-13H25DD.pdf
Availability of SIT9002AC-13H25DD
QUANTITY
SIT9002AC-13H25DD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-13H25DD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-13H25DD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-13H25DD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-13H25DD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-13H25DD Details Description
Related parts for SIT9002AC-13H25DD
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN +/-05VO datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC ACCEL Z-AXIS 100G 16SOIC datasheet.pdf
2X6 MAG45 POE PLUS S9HG63 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf