SiTIME SIT9002AC-23H25DT
SIT9002AC-23H25DT picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-23H25DT
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-23H25DT.pdf
Availability of SIT9002AC-23H25DT
QUANTITY
SIT9002AC-23H25DT Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-23H25DT
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-23H25DT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-23H25DT
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-23H25DT Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-23H25DT Details Description
Related parts for SIT9002AC-23H25DT
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
LABEL LSR TE POLY SIL 0.70X0.33" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
SPLITTER VDSL ADSL FLUSHMOUNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 66K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf