SiTIME SIT9002AC-23H25ET
SIT9002AC-23H25ET picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-23H25ET
Datasheet Download
SIT9002AC-23H25ET.pdf
Availability of SIT9002AC-23H25ET
QUANTITY
SIT9002AC-23H25ET Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-23H25ET
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-23H25ET
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-23H25ET
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-23H25ET Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-23H25ET Details Description
Related parts for SIT9002AC-23H25ET
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 5.0VOUT 10A SMT datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CSTR,STR,SU datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf