SiTIME SIT9002AC-23H25ST
SIT9002AC-23H25ST picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-23H25ST
Datasheet Download
SIT9002AC-23H25ST.pdf
Availability of SIT9002AC-23H25ST
QUANTITY
SIT9002AC-23H25ST Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-23H25ST
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-23H25ST
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)