SiTIME SIT9002AC-33N25DO
SIT9002AC-33N25DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33N25DO
Datasheet Download
SIT9002AC-33N25DO.pdf
Availability of SIT9002AC-33N25DO
QUANTITY
SIT9002AC-33N25DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33N25DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33N25DO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33N25DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33N25DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33N25DO Details Description
Related parts for SIT9002AC-33N25DO
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7T 1206 datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 8POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf