SiTIME SIT9002AC-33N33SD
SIT9002AC-33N33SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-33N33SD
Datasheet Download
SIT9002AC-33N33SD.pdf
Availability of SIT9002AC-33N33SD
QUANTITY
SIT9002AC-33N33SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-33N33SD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-33N33SD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-33N33SD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-33N33SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-33N33SD Details Description
Related parts for SIT9002AC-33N33SD
CONN DSUB FEMALE 22-26AWG HD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SC70-4 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250KSPS 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL PWR FLASH DRVR STCF02 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 3.5A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf