SiTIME SIT9002AC-38H18EQ
SIT9002AC-38H18EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-38H18EQ
Datasheet Download
SIT9002AC-38H18EQ.pdf
Availability of SIT9002AC-38H18EQ
QUANTITY
SIT9002AC-38H18EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-38H18EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-38H18EQ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-38H18EQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-38H18EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-38H18EQ Details Description
Related parts for SIT9002AC-38H18EQ
CONN HOUSING 2POS 1.25MM datasheet.pdf
TERMINAL ENCLOSE SIDEMNT METAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 30V 50MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 18POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf