SiTIME SIT9002AC-38N25DK
SIT9002AC-38N25DK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-38N25DK
Datasheet Download
SIT9002AC-38N25DK.pdf
Availability of SIT9002AC-38N25DK
QUANTITY
SIT9002AC-38N25DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-38N25DK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-38N25DK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-38N25DK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-38N25DK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-38N25DK Details Description
Related parts for SIT9002AC-38N25DK
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
Crystal 4.8970MHz 50ppm 20pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 5W T18 datasheet.pdf
24P GUIDE PLATE datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf