SiTIME SIT9002AC-48H18SD
SIT9002AC-48H18SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-48H18SD
Datasheet Download
SIT9002AC-48H18SD.pdf
Availability of SIT9002AC-48H18SD
QUANTITY
SIT9002AC-48H18SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-48H18SD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-48H18SD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-48H18SD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-48H18SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-48H18SD Details Description
Related parts for SIT9002AC-48H18SD
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LASER MOUSE TRIM LENS SFF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP FILM 80UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf