SiTIME SIT9002AC-48N18SK
SIT9002AC-48N18SK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-48N18SK
Datasheet Download
SIT9002AC-48N18SK.pdf
Availability of SIT9002AC-48N18SK
QUANTITY
SIT9002AC-48N18SK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-48N18SK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-48N18SK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-48N18SK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-48N18SK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-48N18SK Details Description
Related parts for SIT9002AC-48N18SK
IC PROGRAM 3.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TLV320AIC21 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CONV PAR/SER 8BIT DIFF 32-QFN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN SLD datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 5.7UH N95 datasheet.pdf