SiTIME SIT9002AC-48N25DG
SIT9002AC-48N25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-48N25DG
Datasheet Download
SIT9002AC-48N25DG.pdf
Availability of SIT9002AC-48N25DG
QUANTITY
SIT9002AC-48N25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-48N25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-48N25DG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-48N25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-48N25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-48N25DG Details Description
Related parts for SIT9002AC-48N25DG
RES 33K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 14DIP datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf