SiTIME SIT9002AI-03H33DO
SIT9002AI-03H33DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03H33DO
Datasheet Download
SIT9002AI-03H33DO.pdf
Availability of SIT9002AI-03H33DO
QUANTITY
SIT9002AI-03H33DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03H33DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03H33DO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03H33DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03H33DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03H33DO Details Description
Related parts for SIT9002AI-03H33DO
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 3A DO201AD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
350 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf