SiTIME SIT9002AI-03N33SK
SIT9002AI-03N33SK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03N33SK
Datasheet Download
SIT9002AI-03N33SK.pdf
Availability of SIT9002AI-03N33SK
QUANTITY
SIT9002AI-03N33SK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03N33SK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03N33SK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03N33SK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03N33SK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03N33SK Details Description
Related parts for SIT9002AI-03N33SK
PTC RESETTABLE 180MA 24VDC 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS 7.92MM datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf