Xilinx XC3090-125PG175M
XC3090-125PG175M picture photo
Mfg. Part Number
XC3090-125PG175M
Brief Description
IC FPGA 138 I/O 160QFP
Datasheet Download
XC3090-125PG175M.pdf
Availability of XC3090-125PG175M
QUANTITY
XC3090-125PG175M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3090-125PG175M
Internal Part NumberEIS-XC3090-125PG175M
Delivery TimeIn stock, ship XC3090-125PG175MXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3090-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3090-125PG175M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3090-125PG175M
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3090-1, XC3090-125PG175M Datasheet, Xilinx Distributor
XC3090-125PG175M Details Description
Related parts for XC3090-125PG175M
IC DAC SERIAL 12BIT W/REF 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
MODULE IGBT 3X20A 600V ECO-PAC1 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LED ORANGE-RED CLEAR ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TIN-PLATED ALUMINUM LAY-IN-LUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
32-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf