SiTIME SIT9002AI-08H25DK
SIT9002AI-08H25DK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-08H25DK
Datasheet Download
SIT9002AI-08H25DK.pdf
Availability of SIT9002AI-08H25DK
QUANTITY
SIT9002AI-08H25DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-08H25DK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-08H25DK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-08H25DK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-08H25DK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-08H25DK Details Description
Related parts for SIT9002AI-08H25DK
REG SW 8.0V 1A VERT datasheet.pdf
IC FPGA 179 I/O 256FBGA datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 22POS datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 25% 3A 8MM datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II MODULE, TP-T datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf