SiTIME SIT9002AI-18N25ED
SIT9002AI-18N25ED picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-18N25ED
Datasheet Download
SIT9002AI-18N25ED.pdf
Availability of SIT9002AI-18N25ED
QUANTITY
SIT9002AI-18N25ED Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-18N25ED
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-18N25ED
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-18N25ED
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-18N25ED Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-18N25ED Details Description
Related parts for SIT9002AI-18N25ED
RES SMD 240K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16LLP datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 4A TO220AC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 12V OUT SIP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 24B 32UQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf