SiTIME SIT9002AI-28H25EO
SIT9002AI-28H25EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28H25EO
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-28H25EO.pdf
Availability of SIT9002AI-28H25EO
QUANTITY
SIT9002AI-28H25EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28H25EO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28H25EO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28H25EO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28H25EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28H25EO Details Description
Related parts for SIT9002AI-28H25EO
TRANS PNP 300V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONV A/D 5.5 DIGITIC MPU 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 5SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf