SiTIME SIT9002AI-28H33DT
SIT9002AI-28H33DT picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28H33DT
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-28H33DT.pdf
Availability of SIT9002AI-28H33DT
QUANTITY
SIT9002AI-28H33DT Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28H33DT
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28H33DT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)85mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28H33DT
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28H33DT Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28H33DT Details Description
Related parts for SIT9002AI-28H33DT
CAP CER 4.7PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT SMD .050 datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532-FCBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214BA datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SMT datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 15MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf