| Internal Part Number | EIS-SIT9002AI-28N25DQ | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | - | |
| Output | LVDS | |
| Voltage - Supply | 2.5V | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | -1.00%, Down Spread | |
| Current - Supply (Max) | 77mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.039" (1.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | |