SiTIME SIT9002AI-33N25EO
SIT9002AI-33N25EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-33N25EO
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-33N25EO.pdf
Availability of SIT9002AI-33N25EO
QUANTITY
SIT9002AI-33N25EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-33N25EO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-33N25EO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-33N25EO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-33N25EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-33N25EO Details Description
Related parts for SIT9002AI-33N25EO
JUMPER-H1502TR/A3048W/X 12" datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS 2200MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM VERT GN datasheet.pdf
LMTSW PG13 SIDE ROTRY POSBRK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HD-I W/FA SPARE PART KIT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 45A YELLOW datasheet.pdf