| Internal Part Number | EIS-SIT9002AI-38N18DD | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | - | |
| Output | CML | |
| Voltage - Supply | 1.8V | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±0.50%, Center Spread | |
| Current - Supply (Max) | 51mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.039" (1.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | SIT9002AI-38N18DD | |
| Related Links | SIT9002A, SIT9002AI-38N18DD Datasheet, SiTIME Distributor | |
 | 640434-3 | CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA156 | datasheet.pdf | |