SiTIME SIT9002AI-43H18DB
SIT9002AI-43H18DB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43H18DB
Datasheet Download
SIT9002AI-43H18DB.pdf
Availability of SIT9002AI-43H18DB
QUANTITY
SIT9002AI-43H18DB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43H18DB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43H18DB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43H18DB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43H18DB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43H18DB Details Description
Related parts for SIT9002AI-43H18DB
IC DAC 8BIT QUAD 5V R-R 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 200 I/O 324CSGBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
EEPROM SPI 32KB 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf