SiTIME SIT9002AI-43N25DG
SIT9002AI-43N25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43N25DG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-43N25DG.pdf
Availability of SIT9002AI-43N25DG
QUANTITY
SIT9002AI-43N25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43N25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43N25DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43N25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43N25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43N25DG Details Description
Related parts for SIT9002AI-43N25DG
IDC CABLE - MSC40K/MC40M/MCE40K datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE N/N 24" RG-58 datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 2200V 1000A datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 100POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED 3535L 5000K 80CRI COOL WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf