Vicor Corporation VI-25M-MU-F3
VI-25M-MU-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25M-MU-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W
Datasheet Download
VI-25M-MU-F3.pdf
Availability of VI-25M-MU-F3
QUANTITY
VI-25M-MU-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25M-MU-F3
Internal Part NumberEIS-VI-25M-MU-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25M-MU-F3
Related LinksVI-25M, VI-25M-MU-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25M-MU-F3 Details Description
Related parts for VI-25M-MU-F3
MOSFET 2N-CH 20V 2.5A 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4930-2YCP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 2.5NS 44TQFP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf