SiTIME SIT9002AI-43N25SO
SIT9002AI-43N25SO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43N25SO
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-43N25SO.pdf
Availability of SIT9002AI-43N25SO
QUANTITY
SIT9002AI-43N25SO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43N25SO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43N25SO
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43N25SO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43N25SO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43N25SO Details Description
Related parts for SIT9002AI-43N25SO
CAP CER 150PF 3KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf