SiTIME SIT9002AI-48N18SK
SIT9002AI-48N18SK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-48N18SK
Datasheet Download
SIT9002AI-48N18SK.pdf
Availability of SIT9002AI-48N18SK
QUANTITY
SIT9002AI-48N18SK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-48N18SK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-48N18SK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-48N18SK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-48N18SK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-48N18SK Details Description
Related parts for SIT9002AI-48N18SK
SENS OPTO SLOT 2.41MM TRANS C-MT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250A DO205AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB RETAINER, TAPPED, 2.8" datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf