SiTIME SIT9002AI-48N25ST
SIT9002AI-48N25ST picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-48N25ST
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-48N25ST.pdf
Availability of SIT9002AI-48N25ST
QUANTITY
SIT9002AI-48N25ST Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-48N25ST
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-48N25ST
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-48N25ST
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-48N25ST Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-48N25ST Details Description
Related parts for SIT9002AI-48N25ST
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CARD ENGINE 512KB SRAM datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 28POS .156 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 14.3A 14 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 9VIN 12VOUT 1W datasheet.pdf