SiTIME SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 45.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000.pdf
Availability of SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
QUANTITY
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
Internal Part NumberEIS-SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT9003
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency45MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
Related LinksSIT9003AC-13-, SIT9003AC-13-18DQ-45.00000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000 Details Description
Related parts for SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
IC SUPERVISOR 2.70V LOW SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/WH 5.3-6.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf