SiTIME SIT9003AC-3-25EQ
SIT9003AC-3-25EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AC-3-25EQ
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AC-3-25EQ.pdf
Availability of SIT9003AC-3-25EQ
QUANTITY
SIT9003AC-3-25EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AC-3-25EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AC-3-25EQ
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AC-3-25EQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AC-3-25EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AC-3-25EQ Details Description
Related parts for SIT9003AC-3-25EQ
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 10W 12V SGL datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECPT 50POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 64-LFCSP datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SMD datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40A 150V TO-262AA datasheet.pdf