SiTIME SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
SIT9003ACU23-18SD-12.00000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT9003ACU23-18SD-12.00000X.pdf
Availability of SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
QUANTITY
SIT9003ACU23-18SD-12.00000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
Internal Part NumberEIS-SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT9003
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
Related LinksSIT9003ACU23-, SIT9003ACU23-18SD-12.00000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003ACU23-18SD-12.00000X Details Description
Related parts for SIT9003ACU23-18SD-12.00000X
TERMINAL BLOCK 5MM 2POS PCB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 442 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 28-DIP datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
TBF/P THUMB GRIP FOR LID SCR datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO-214AC datasheet.pdf
762 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf