SiTIME SIT9003AI-2-25DO
SIT9003AI-2-25DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25DO
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25DO.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25DO
QUANTITY
SIT9003AI-2-25DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25DO
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25DO
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25DO
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25DO Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25DO
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 320MA 500 MOHM datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
68UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf