SiTIME SIT9003AI-2-25SQ
SIT9003AI-2-25SQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25SQ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25SQ.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25SQ
QUANTITY
SIT9003AI-2-25SQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25SQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25SQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25SQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25SQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25SQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25SQ
CARDEDGE 72POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.163MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 110MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 105POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CARD GUIDE 5.86" GRAY datasheet.pdf