SiTIME SIT9003AI-2-25SQ
SIT9003AI-2-25SQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25SQ
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25SQ.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25SQ
QUANTITY
SIT9003AI-2-25SQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25SQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25SQ
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25SQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25SQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25SQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25SQ
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSP 20MHZ 40-DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A2015V/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
NUT DRIVER SET W/POUCH 8PC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf