SiTIME SIT9003AI-3-25DB
SIT9003AI-3-25DB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-3-25DB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-3-25DB.pdf
Availability of SIT9003AI-3-25DB
QUANTITY
SIT9003AI-3-25DB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-3-25DB
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-3-25DB
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-3-25DB
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-3-25DB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-3-25DB Details Description
Related parts for SIT9003AI-3-25DB
CONN RECEPT 8POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CABLE CAT.5E UNSHIELDED GRAY 2M datasheet.pdf
CONN RECEPT PNL MT 3POS SIZE 8 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CS CB 18ASYCP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf