SiTIME SIT9003AI-8-18ED
SIT9003AI-8-18ED picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-8-18ED
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-8-18ED.pdf
Availability of SIT9003AI-8-18ED
QUANTITY
SIT9003AI-8-18ED Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-8-18ED
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-8-18ED
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)3.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-8-18ED
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-8-18ED Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-8-18ED Details Description
Related parts for SIT9003AI-8-18ED
IDC CABLE-AKN34A/ AE34G / AKN34A datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS MALE CORD #26 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
FUSE 700A 1100V 2FU/115 AR datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NO 13A 125V datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 568NM 40MCD GREE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 315V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf