SiTIME SIT9003AI-8-25DQ
SIT9003AI-8-25DQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-8-25DQ
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-8-25DQ.pdf
Availability of SIT9003AI-8-25DQ
QUANTITY
SIT9003AI-8-25DQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-8-25DQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-8-25DQ
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-8-25DQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-8-25DQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-8-25DQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-8-25DQ
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD7 PG11 datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 171MA 12.5 OHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.11K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf