SiTIME SIT9003AI-8-28SQ
SIT9003AI-8-28SQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-8-28SQ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-8-28SQ.pdf
Availability of SIT9003AI-8-28SQ
QUANTITY
SIT9003AI-8-28SQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-8-28SQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-8-28SQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-8-28SQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-8-28SQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-8-28SQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-8-28SQ
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.35VA CHAS MNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ15 M16 SILVER datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/CLIP DR 15AU datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ANT MOB COIL VHF 200-225MHZ 33" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC RELAY SP-NO 120MA SMD datasheet.pdf