SiTIME SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
SIT9003AI-83-33XX-000.FP000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
Brief Description
OSC PROGRAMMABLE
Datasheet Download
SIT9003AI-83-33XX-000.FP000.pdf
Availability of SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
QUANTITY
SIT9003AI-83-33XX-000.FP000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable, Standby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm, ±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
Related LinksSIT9003AI-83-, SIT9003AI-83-33XX-000.FP000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-83-33XX-000.FP000 Details Description
Related parts for SIT9003AI-83-33XX-000.FP000
CAP CER 4.7UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 310MA 1.05 OHM TH datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 2000VDC datasheet.pdf