SiTIME SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
SIT9120AC-1D3-33E200.000000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SIT9120AC-1D3-33E200.000000X.pdf
Availability of SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
QUANTITY
SIT9120AC-1D3-33E200.000000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
Internal Part NumberEIS-SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT9120
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)69mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
Related LinksSIT9120AC-1D3-, SIT9120AC-1D3-33E200.000000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AC-1D3-33E200.000000X Details Description
Related parts for SIT9120AC-1D3-33E200.000000X
IC REG BCK ADJ 14A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED ALPHANUM 0.8" datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 80MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 7POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 590MA 440 MOHM datasheet.pdf