SiTIME SIT9120AI-1C-25E
SIT9120AI-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AI-1C-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AI-1C-25E.pdf
Availability of SIT9120AI-1C-25E
QUANTITY
SIT9120AI-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AI-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9120AI-1C-25E
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AI-1C-25E
Related LinksSIT9120A, SIT9120AI-1C-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AI-1C-25E Details Description
Related parts for SIT9120AI-1C-25E
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36 128-TQFP datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 0.5A 16DFN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 6A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf