SiTIME SIT9122AC-1B-33E
SIT9122AC-1B-33E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AC-1B-33E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9122AC-1B-33E.pdf
Availability of SIT9122AC-1B-33E
QUANTITY
SIT9122AC-1B-33E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AC-1B-33E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AC-1B-33E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AC-1B-33E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AC-1B-33E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AC-1B-33E Details Description
Related parts for SIT9122AC-1B-33E
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf