SiTIME SIT9122AI-1C-33E
SIT9122AI-1C-33E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AI-1C-33E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9122AI-1C-33E.pdf
Availability of SIT9122AI-1C-33E
QUANTITY
SIT9122AI-1C-33E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AI-1C-33E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AI-1C-33E
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AI-1C-33E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AI-1C-33E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AI-1C-33E Details Description
Related parts for SIT9122AI-1C-33E
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 15POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 3W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf