Amphenol Pcd SJE020022
SJE020022 picture photo
Mfg. Part Number
SJE020022
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
SOCKET JUNCTION MODULES
Datasheet Download
SJE020022.pdf
Availability of SJE020022
QUANTITY
SJE020022 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJE020022
Internal Part NumberEIS-SJE020022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesSJE
TypeModule, Diode
Contact Size-
Module Capacity5
Size / Dimension1.020" W x 1.170" H (25.91mm x 29.72mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJE020022
Related LinksSJE0, SJE020022 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJE020022 Details Description
Related parts for SJE020022
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
DSUB CAPTIVE-NUT 4-40 M3 9N datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf