Amphenol Pcd SJM016101
SJM016101 picture photo
Mfg. Part Number
SJM016101
Brief Description
SIZE 16, SOCKET JUNCTION MODULE,
Datasheet Download
SJM016101.pdf
Availability of SJM016101
QUANTITY
SJM016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJM016101
Internal Part NumberEIS-SJM016101
TypeSocket Block
Contact Size16
Module Capacity6
Size / Dimension0.672" L x 0.510" W x 0.920" H (17.07mm x 12.95mm x 23.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJM016101
Related LinksSJM0, SJM016101 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJM016101 Details Description
Related parts for SJM016101
CAP FILM 50UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
RES 430M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
DRAWER 22.1X17.4X5.25" BLACK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT MAX5969A datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf